آخرین اخبار از وضعیت اینترنت ایران از زبان وزیر ارتباطات آذری جهرمی

آخرین اخبار از وضعیت اینترنت ایران از زبان وزیر ارتباطات آذری جهرمی :

آخرین وضعیت اینترنت از زبان وزیر ارتباطات
آخرین وضعیت اینترنت از زبان وزیر ارتباطات

آخرین وضعیت اینترنت از زبان وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات جناب آقای محمد جواد آذری جهرمی در یک گفتگوی رادیویی در مورد قطعی اینترنت بین المللی در کشور تصریح کردند :

به خاطر سوء استفاده هایی که رخ داد ، شورای امنیت کشور تشخیص داد محدودیت هایی در اینترنت بین الملل اعمال شود که به اپراتورها ابلاغ شد .

البته خود شورای امنیت دغدغه مشکلات ناشی از این محدودیت ها را دارد و ما به طور مداوم و مستمر پیگیر شکایات مردم و پیگیری های نمایندگان مجلس در این خصوص را به شورا منعکس میکنیم .

ایشان ادامه دادند که : من درباره وصل شدن دوباره اینترنت براورد زمانی ندارم ، اما این امیدواری وجود دارد که هرچه سریعتر مشکل ها برطرف شوند و به نظر من اینترنت صد درصد به زودی وصل می شود .

وزیر ارتباطات در ادامه گفت : دستاوردهای ما در مورد موتورهای جستجو آنچه پیش بینی میکردیم و گزارش شده بود عقب تر است و باید این را بپذیریم و در این حوزه باید توجه و سرمایه گذاری بیشتری انجام بدهیم .

جناب آقای جهرمی اظهار کرد : ما همه تلاشمان را کرده ایم که صاحبان کسب و کارهای مجازی در شرایط حاضر زیان نبینند . اما میدانم عده ای از این کسب و کارهای اینترنتی تا ۹۰ درصد کاهش تراکنش داشته اند . همچنین دانشگاهیان در مورد جستجوی منابع درسی و دانشگاهی دچار مشکل شده اند .

همچنین تعداد زیادی از کسب و کارها که به اینترنت بین الملل متصل اند ، معطل مانده اند ؛ دیروز خانمی با وزارتخانه تماس گرفته بود و اظهار میکرد که برای شرکت در یک آزمون در یکی از کشورها حدود ۴ هزار یورو پرداخت کرده است و اکنون برای پیگیری نتایج آزمون نیازمند دسترسی به ایمیل هست و اظهار کرد زمان ، زحمت و پولی که برای این کار صرف کرده در حال از بین رفتن هستند .

وزیر ارتباطات تاکید کردند :

من شخصا به صورت مستمر در حال پیگیری هستم که به صلاح دید مراجع امنیتی و شورای امنیت کشور بتوانیم ارتباطات را مثل قبل برقرار کنیم . اما باید قبول کنیم امنیت فاکتور بسیار مهمی است که در صورت فقدان امنیت ، هیچ فعالیتی در کشور قابل انجام نیست . در این شرایط عده ای از سوء استفاده کنندگان ممکن است به امنیت کشور خدشه وارد کنند ، باید ملاحظات دستگاه های امنیتی را مد نظر قرار داد . من میدانم که مسئولان زیربط از محدودیت های فعلی ناراضی اند .

وزیر ارتباطات آقای آذری جهرمی در مورد شبکه ملی اطلاعات گفت : این عده که تصور میکنند راه اندازی شبکه ملی اطلاعات مساوی است با قطع کامل اینترنت و قطع ارتباط با شبکه اینترنت جهانی ، تصویری کاملا اشتباه و مغایر با مصوبات شورای عالی فضای مجازی و اصول عقلانی است .

همه مستحضرند که هیچ کس موافق نیست که ما خودمان را از داده های شبکه اینترنت جهانی محروم کنیم و در عین حال نتوانیم گفتمان انقلاب اسلامی را مطابق تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حضور جریان ساز در جهان ، در سطح اینترنت جهانی منتشر کنیم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *