جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان به ویروس کرونا در جهان

جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان به ویروس کرونا در جهان

در روزهایی که همه مشغول مبارزه با کروناویروس هستند. به گزارش گروه سلامتی و پزشکی مجله فان آمار جان باختگان این ویروس در جهان به عدد بالای ۲۷۰۰۰ نفر رسید .

در مقایسه قاره ای بیشترین آمار قربانیان از کشورهای قاره اروپا نظیر ایتالیا ، اسپانیا و فرانسه گزارش شده اند .

به طوری چین بیشترین آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را داشت ، اکنون تعداد مبتلایان در کشورهای آمریکا و ایتالیا از چین بیشتر شد

تا روز جمعه ۹ اسفند بیشترین آمار مبتلا به کرونا در آمریکا به عدد ۱۰۴۲۵۶ نفر رسید و تعداد قربانیان کرونا در آمریکا به ۱۰۷۴ نفر رسید .

در کشور ایتالیا تا همین تاریخ نیز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ۸۶۴۹۸ نفر شد ، که از نظر ابتلا ایتالیا دومین رتبه را در جهان دارد ولی از نظر قربانی ایتالیا با ۹۱۳۴ نفر قربانی اولین رتبه قربانیان ویروس کرونا در جهان را دارد .

و اما کشور چین که خود منشاء این ویروس بوده تعداد مبتلایان به کرونا ویروس ۸۱۳۹۴ نفر و تعداد جان باختگان در اثر ویروس کرونا ۳۲۹۵ نفر بوده است که از نظر فوتی دومین کشور میباشد .

کشور دیگری که آمار بالایی دارد کشور اسپانیا میباشد که آمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در این کشور به عدد ۶۵۷۱۹ نفر و تعداد قربانیان آن ۵۱۳۸ نفر رسید .

کمترین تعداد مبتلا و مرگ و میر به کشور اوکراین مربوط میشود که با ۳۱۰ مبتلا و ۱۰ قربانی کمترین آمار ویروس کرونا را داراست .

در کشور ایران نیز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ۲۷۰۱۷ نفر رسید که از این تعداد ۹۶۲۵ نفر بهبود یافته اند . تعداد قربانیان ویروس کرونا در کشور ما به ۲۰۷۷ نفر رسید .

سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان تاکید کرده است که برای حفظ سلامتی خودتان و خانوداده ی خود به سامانه زیر مراجعه کنید :

پرسشنامه سامانه وزارت بهداشت

جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان به ویروس کرونا در جهان
جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان به ویروس کرونا در جهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *